Kim jesteśmy?

Grupa jest wspólnotą osób praktykujących modlitwę Jezusową.

Jaki jest cel spotkań?

Są trzy główne cele:

  1. Wzrastanie w świętości wszystkich członków grupy poprzez uczestnictwo w spotkaniach, życiu sakramentalnym i osobistym praktykowaniu modlitwy Jezusowej.
  2. Stworzenie przestrzeni do rozwoju duchowego i wiary w oparciu o duchowość modlitwy Jezusowej, filokaliczną, monastyczną oraz pogłębianie różnych zagadnień teologicznych z nimi związanych.
  3. Popularyzowanie duchowości modlitwy Jezusowej, filokalicznej oraz monastycznej, co może się wiązać z różnymi działaniami podejmowanymi przez grupę w oparciu o rozmaite możliwe środki, mając zawsze na uwadze rozeznawanie znaków czasu i tego, co Duch mówi do Kościoła.

Kiedy i gdzie spotykamy się?

Spotkania odbywają się w każdą środę. Zaczynają się Mszą św. w kościele o godz. 18.00, a bezpośrednio po niej osoby przechodzą do sali św. Scholastyki, znajdującej się na górze Opatówki. O godz. 18.40 rozpoczyna się praktyka modlitwy Jezusowej, po której następuje konferencja i reszta spraw.

Kto może przystąpić do grupy?

Członkiem grupy może zostać każdy chrześcijanin, który ma ukończone 18 lat i pragnie praktykować modlitwę Jezusową.

Kto jest odpowiedzialnym w grupie?

Wszyscy członkowie grupy są odpowiedzialni za jej rozwój.

Kto jest opiekunem grupy?

Opiekunem grupy jest o. Brunon Koniecko OSB.

Czy przynależność do innych wspólnot lub ruchów kościelnych jest przeszkodą do dołączenia do grupy?

Udział w innych grupach, stowarzyszeniach i ruchach o charakterze modlitewnym, formacyjnym czy apostolskim nie stanowi przeszkody w przynależności do grupy osób praktykujących modlitwę Jezusową.

Jeżeli ktoś zostanie członkiem grupy, to czy będzie musiał wykonywać określone zadania?

Uczestnictwo w grupie cechuje wolność. Można dołączyć do grupy w każdym momencie, jak i odejść z grupy w dowolnym czasie. Żaden element w formacji grupy nie jest obowiązkowy, zaś stopień zaangażowania każdy podejmuje sam w zależności od osobistych możliwości.

Co daje modlitwa w grupie?

Pomaga zachować dyscyplinę w osobistej praktyce, zwłaszcza kiedy doświadczamy trudności w życiu duchowym. Podejmując modlitwę w grupie możemy osiągnąć większe wyciszenie niż podczas indywidualnego spotkania z Bogiem. Grupa daje wsparcie i zachęca członków do indywidualnego praktykowania. Pomiędzy jej uczestnikami tworzą się więzi. Ważnym elementem spotkania grupy jest wspólne dzielenie ciszy. Droga do Boga jest łatwiejsza, jeśli podążamy nią razem z innymi. Wspólne spotkania pomagają w pogłębieniu nauki na temat wiary, duchowości i modlitwy. Grupa pomaga również wejść w praktykę modlitwy osobom poczatkującym w niej.