Uroczystość Wszystkich Świętych

Ważne informacje związane z uroczystością Wszystkich Świętych i jej oktawą:

– 1 listopada porządek Mszy jak w każdą niedzielę (tego dnia jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia we Mszy Świętej),

– 1 listopada o godz. 1430 odbędą się uroczyste nieszpory w kościele, po których wyruszy procesja na cmentarz (tam będzie modlitwa za zmarłych i poświęcenie grobów). Po nabożeństwie przy kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona dodatkowa Msza Święta,

– 1 listopada odbędzie się zbiórka na utrzymanie cmentarza prowadzona przez upoważnionych do tego Parafian oraz kwesta na rzecz Hospicjum św. Łazarza,

– 2 listopada Msze Święte będą odprawione o godzinach:  630, 830 i 1800. Po Mszy św. o godz. 830  wyruszymy na cmentarz, gdzie Koronką do Bożego Miłosierdzia modlić się będziemy za zmarłych spoczywających na tynieckim cmentarzu. Msza Święta w Podgórkach Tynieckich zostanie odprawiona o godz. 1900,

– w kancelarii parafialnej można składać ofiary na wypominki jednorazowe oraz roczne. 2 listopada podczas Mszy o godz. 1800 będziemy się modlić za zmarłych wspominanych w wypominkach rocznych. Za zmarłych wspominanych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić w pozostałe dni oktawy w ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia po wieczornej Mszy Świętej,

– zachęcamy do uzyskiwania odpustu za zmarłych. Można to uczynić przez cały miesiąc listopad (wejdź tu, aby przeczytać informację na ten temat),

– przed cmentarzem znicze i kwiaty sprzedają Siostry Benedyktynki oraz Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Tyńcu.

Podobne wpisy